Kiçik biznes sahibləri üçün maliyyə resurslarına çıxışı asanlaşdıran kiçik biznes krediti, ABB Biz mobil tətbiqi vasitəsilə tam onlayn şəkildə əldə edilə bilər. Bu kredit növü, sahibkarlara sürətli və rahat maliyyə dəstəyi təqdim edir, bizneslərinin inkişafını dəstəkləyir.
Finss.az xəbər verir ki, kiçik biznes krediti müraciət edən şəxsə anında kredit təklifləri təqdim edir. Elektron müraciət forması doldurulduqdan sonra, müştəriyə təqdim olunan təkliflərdən birini təsdiqləyərək, vəsait birbaşa müştərinin hesabına köçürülür.
Bu kredit növünün üstünlüklərindən biri, müraciətlərin tam onlayn şəkildə edilə bilməsidir. Sahibkarlar istədikləri vaxt və yerdə ABB Biz mobil tətbiqini istifadə edərək müraciət edə bilər, bu da vaxt itkisinin qarşısını alır.
Kreditin şərtləri isə olduqca sərfəlidir. Maksimal kredit məbləği 100.000 AZN-dir və kredit müddəti 3 aydan 48 aya qədər dəyişir. Faiz dərəcəsi isə 9%-dən başlayır, həmçinin xidmət haqqı 0% olaraq təyin edilir. Bu da kreditin sahibkarlara daha əlverişli şərtlərlə təqdim olunduğunu göstərir.
Kiçik biznes kreditinin əsas və dövriyyə vəsaitlərinin artırılmasına yönəldilən təyinatı, sahibkarlara öz işlərini böyütmək və inkişaf etdirmək üçün əhəmiyyətli maliyyə dəstəyi təmin edir. Kredit, təminatsız (zaminsiz və girovsuz) verilir ki, bu da əlavə təminat göstərməyə ehtiyac olmadan sahibkarlara maliyyə dəstəyini almasına imkan yaradır.
Kiçik biznes kreditinin onlayn müraciət prosesinin sürətli və rahat olması, sahibkarlara bizneslərini asanlıqla inkişaf etdirmək üçün lazım olan resursları təmin edir. Onlayn müraciət, müştərinin zamanını qənaət etməsinə və kreditə daha sürətli əldə etməsinə imkan verir.